Kurs WILK - Zachowanie i Ekologia
Korespondencyjny kurs: Wilk - Zachowanie i ekologia
Zachowanie, ekologia wilka i jego relacje z człowiekiem - poziom zaawansowany
Autor Kirsty Peake
Adaptacja polska i tłumaczenie: Monika Gajda i Andrzej Kinteh-Kłosiński
Kurs korespondencyjny skierowany jest do osób chcących poszerzyć swoją wiedzę o wilkach, ich środowisku naturalnym, strategiach przetrwania, strukturze stada i działaniach związanych z ich ochroną. Szeroki zakres prezentowanej wiedzy zawarty jest w sześciu obszernych blokach tematycznych prezentujących wiedzę teoretyczną, praktyczne wskazówki i zadania do samodzielnego wykonania. Sugerowany czas ukończenia kursu to 6 miesięcy. Absolwenci kursu uzyskują kwalifikacje do udziału w Kursie Dyplomowym COAPE pozwalającym zdobyć wyksztalcenie behawiorysty.
Autorka kursu Kirsty Peake jest psychologiem, behawiorystą zwierząt i wykładowcą COAPE. Od lat regularnie odwiedza Park Yellowstone w Stanach Zjednoczonych by badać zachowanie wilków, prowadzi tam również grupy badawcze, zajmujące się obserwacją wilków i mogące poznać prawdziwy, dziki ekosystem. Współpracowała w projektach badawczych nad zachowaniem wilków i psowatych z profesorem Raymondem Coppingerem oraz z nieżyjącym już dr Erikiem Zimenem.
Kirsty zdobyła dyplom COAPE w 1999 roku i była jedną z pierwszych osób, które uzyskały status Behawiorysty Praktykującego Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE, którego obecnie jest przewodniczącą. Prowadzi praktykę doradztwa behawioralnego i szkolenia psów, głównie na południowym zachodzie Anglii, ale w ramach wolontariatu pomaga również w rozwiązywaniu problemów behawioralnych psów w swoim drugim domu, w Montanie, na obrzeżach Parku Narodowego Yellowstone w Stanach Zjednoczonych.
Kirsty posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z psami, kotami i końmi, odnosiła sukcesy w hodowli i wystawianiu lakeland terierów przez ostatnie 20 lat. Mieszkała i pracowała w Afryce i na Bliskim Wschodzie gdzie zetknęła się z dziko żyjącymi psami (village dogs). Wtedy narodziła się jej fascynacja zachowaniem psów, później “odkryła” wilki i rozpoczęła studia nad ich powiązaniami z współczesnym psem.
Jako członek Professional Speakers Association Kirsty prowadzi seminaria zarówno w Anglii jak i za oceanem na tematy takie jak „Praca w zespole”, często jako przykładów używa organizacji i struktury wilczego stada. Była również członkiem brytyjskiego żeglarskiego zespołu olimpijskiego. (Więcej informacji na temat Kirsty - www.peakeservices.co.uk, www.coape.org/tutors.html )
Merytoryczny program kursu obejmuje:
Blok I Czym jest wilk?
Fakty i mity. Rozkład populacji wilków. Folklor i mitologia. Wilki na wolności i w niewoli.
Blok II Zachowanie związane z przetrwaniem.
Zachowanie związane z przetrwaniem. Ofiara i drapieżniki. Zachowanie stadne i reprodukcyjne. Zachowanie terytorialne.
Blok III Życie w stadzie
Życie w stadzie. Pary rozrodcze. Żywienie. Opieka nad młodymi. Rywalizacja w stadzie.
Blok IV Przyjaciel czy wróg?
Przyjaciel czy wróg. Ochrona i edukacja. Zwierzęta hodowlane a wilki. Ochrona.
Blok V Park Yellowstone - program reintrodukcji.
Park Yellowstone. Ekosystem. Reintrodukcja wilków.
Blok VI Przystosowanie i sukces ewolucyjny wilka
Sukces ewolucyjny wilka. Czy wilk da się tylko oswoić czy także wyszkolić? Relacje między ludźmi i wilkami. Ludzie i psy. Dorastające wilki. Rozmnażanie.
Po złożeniu zamówienia - tego samego dnia, bądź kolejnego dnia roboczego zostaną przesłane kurierem materiały kursowe zawierające poszczególne bloki tematyczne. Każdy blok zawiera dodatkowo literaturę zalecaną, oraz praktyczne zadania na podstawie których uczestnicy piszą prace zaliczeniowe oceniane przez koordynatorów kursu. Uczestnicy kursu uzyskują również dostęp do E-learningu, gdzie znajdują się materiały uzupełniające, szablon pracy zaliczeniowej oraz kryteria oceny.
Sugerowany czas trwania kursu: 6 miesięcy, uczestnik sam reguluje czas trwania kursu tempem przesyłania prac zaliczeniowych
Termin rozpoczęcia: w dniu zgłoszenia na kurs, bądź kolejnego dnia roboczego
Koszt uczestnictwa: 790,00 zł
Organizator:
Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska
COAPE Polska jest instytucją szkoleniową - wpis do rejestru instytucji szkoleniowych nr 2.12/00038/2007
Patronat medialny kursu:
Zapisy i szczegółowe informacje:
Andrzej Kinteh-Kłosiński, e-mail: aklosinski@coape.pl, tel. kom. 607 427 171 - informacje merytoryczne i organizacyjne
Agata Kocoń, e-mail: szkolenia@coape.pl, tel. kom. 792 982 882 - zapisy i sekretariat kursu, informacje organizacyjne
Tutorzy kursu:
Andrzej Kłosiński
Jak zapisać się na kurs ?
- Klikając w link - ZAPISZ SIĘ TERAZ albo
- Wypełniając poniższy formularz zgłoszenia na kurs lub mailowo czy telefonicznie zgłaszając chęć uczestnictwa, podając adres do korespondencji. Po mailowym potwierdzeniu przez organizatorów, zostaniecie Państwo poproszeni o opłacenie kursu za pośrednictwem przelewu on-line lub przelewu bankowego na rachunek:
COAPE Polska, ul. Królewska 65A/1, 30-081 Kraków
Bank MILLENIUM: 82 1160 2202 0000 0005 8146 8932
Kod BIC SWIFT: BIGBPLPWXXX
IBAN: PL 82 1160 2202 0000 0005 8146 8932
Formularz zgłoszenia na Kurs WILK - Zachowanie i Ekologia
Tutor kursu
mgr Andrzej Kinteh-Kłosiński
Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska. Mgr psychologii i behawiorysta zwierząt towarzyszących. W latach 1989 - 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem prof Peter'a Neville'a. 2005 - dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Wykładowca Instytutu Psycholigii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji i poradników.