Oblicza Starości Psów - Webinarium
JESIEŃ ŻYCIA PSA OCZAMI BEHAWIORYSTY ZWIERZĄT
Andrzej Kinteh-Kłosiński
Webinarium
Środa 18 listopada 2020 godzina 20.00 - 21.00
Jest coś bardzo poruszającego w wizerunku starego psa i, przynajmniej w moim odczuciu, to poruszenie paradoksalnie nie przywodzi na myśl przemijania. Wręcz przeciwnie, jest swego rodzaju symbolem trwania i trwałości uczuć i więzi - rzeczy, które my ludzie cenimy chyba najbardziej.
Niewiele poza tym dobrego da się powiedzieć o starzeniu się i starości, bo jest to proces utraty sił i możliwości prowadzący nieuchronnie do rozstania.
Psów starzejących się jest coraz więcej w populacji żyjącej w bliskim towarzystwie człowieka. Szacuje się, że blisko jedna czwarta z nich to psy w mocno średnim i podeszłym wieku. Dzieje się to za sprawą osiągnięć współczesnej medycyny weterynaryjnej, sprzyjającej zdrowiu diety, niezbyt obciążającego trybu życia oraz troski ze strony opiekunów.
Na zdjęciach Koleś, pies mojego przyjaciela (fot. Edward Syty)
Opieka nad starzejącym się psem jest wyzwaniem dla każdego opiekuna. Oprócz opieki weterynaryjnej i odpowiedniej diety ważne są także umiejśtność dostrzegania dolegliwości związanych ze starzeniem się oraz odpowiednie działania, w tym organizacja otoczenia psa i właściwa rutyna codziennego dnia. Podobnie jak w przypadku ludzi możemy z jednej strony opóźniać starość, z drugiej sprawić, żeby nasz pies czuł się dobrze i cieszył się radością życia aż po jego kres.
Temu służy między innymi opracowana przez COAPE "Srebrna Siódemka" działań opiekuna, którą chciałbym przedstawić w kontekście ważnych zagadnień związanych ze starzeniem się psów. Serdecznie zapraszam :)
Podczas webinarium porozmawiamy o tym:
- Kiedy zaczyna się starość psa?
- Jakie są najczęstsze problemy ze zdrowiem i dolegliwości podeszłego wieku: nie mylić chorób ze starością?
- Jak zaobserwować początkowe objawy starzenia się psa?
- Jak ulżyć psu w dolegliwościach i niedogodnościach sędziwego wieku? Trzy kierunki działań opiekuna starzejącego się psa.
- Jak zapewnić opiekę weterynaryjną nad starzejącym się psem (weterynaryjny profil geriatryczny)
- Starzenie się a ból i otyłość
- Dieta starzejącego się psa
- Starzenie się fizjologiczne i patologiczne - demencja, zespół zaburzeń poznawczych psów.
- Życie pod jednym dachem ze starzejącym się psem: czy mamy wpływ na to, jak starzeje się nasz pupil?
- Co zrobić, żeby w srebrnym wieku cieszył się dobrym zdrowiem i był szczęśliwy? SREBRNA SIÓDEMKA COAPE
Koszt uczestnictwa: 45 zł
Po uiszczeniu opłaty otrzymacie Państwo mailem zaproszenie do zarejestrowania się na platformie webinarium, a w dniu webinarium link z dostępem do webinarroomu.
Organizator:
Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska
COAPE Polska jest instytucją szkoleniową - wpis do rejestru instytucji szkoleniowych nr 2.12/00038/2007
Zapisy i szczegółowe informacje:
Andrzej Kinteh-Kłosiński, e-mail: aklosinski@coape.pl, tel. kom. 607 427 171 - informacje merytoryczne
Agata Kocoń, e-mail: szkolenia@coape.pl, tel. kom. 792 982 882 - zapisy i sekretariat kursu
Jak zapisać się na webinarium ?
- Klikając w link - ZAPISZ SIĘ TERAZ albo
- Wypełniając poniższy formularz zgłoszenia na webinarium lub mailowo czy telefonicznie zgłaszając chęć uczestnictwa, podając adres e-mail.
- Po mailowym potwierdzeniu przez organizatorów, zostaniecie Państwo poproszeni o opłacenie kursu za pośrednictwem przelewu on-line lub przelewu bankowego na rachunek:
COAPE Polska, ul. Królewska 65A/1, 30-081 Kraków
ING Bank Śląski S.A 50 1050 1445 1000 0092 1557 9302
dla przelewów z za granicy: BIC Swift: INGBPLPW, IBAN: PL (numer rachunku)
(Każdy z uczestników otrzymuje fakturę) - Po uiszczeniu opłaty otrzymacie Państwo mailem zaproszenie do zarejestrowania się na platformie webinarium, a w dniu webinarium link z dostępem do webinarroomu.
Formularz zgłoszenia na Oblicza Starości Psów - Webinarium
Autor kursu
Andrzej Kinteh-Kłosiński
Mgr psychologii, absolwent KUL, dyplom 1988. W latach 1989 - 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem prof Peter'a Neville'a. 2005 - dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Wykładowca Instytutu Psycholigii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie.Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji i poradników.