Mały wielki pies - Webinarium
POD JEDNYM DACHEM Z MAŁYM PSEM OCZAMI BEHAWIORYSTY ZWIERZĄT
Koszt uczestnictwa: 39,00zł
Aby opłacić dostęp do nagrania kliknij TUTAJ
Po uiszczeniu opłaty - tego samego dnia, bądź kolejnego dnia roboczego otrzymacie Państwo mailem dostęp do platformy webinaryjnej COAPE.pl aktywny przez 7 dni.
Małe psy budzą w nas najcieplejsze uczucia. Są najmilszymi towarzyszami, słodkimi pieszczochami, wdzięcznym obiektem naszej opieki i troski, kieszonkowym radiatorem miłości i przywiązania. Łatwo jest je zabierać ze sobą niemal wszędzie - do znajomych, na wakacyjne wyjazdy, wypady za miasto, a nawet do pracy. Nic dziwnego, że małych psów jest w naszych domach coraz więcej.
Z drugiej strony sporo małych psów ma, oględnie mówiąc, nienajlepszą reputację i nie najlepszą „prasę”. Są nieznośne, hałaśliwe, potrafią rzucać się do nogawek i atakować dużo większe od siebie psy. Uważa się, że są na ogół bardziej agresywne niż większe psy, a tą agresywność opisuje się jako ‚kompleks Napoleona”. Mają też większą skłonność do pobudliwości i zachowań lękowych, załatwiania potrzeb fizjologicznych w domu, są na ogół mniej posłuszne i trudniej jest kontrolować ich zachowanie. Łatwo się ekscytują i nie panują nad własnymi impulsami. Dlatego w literaturze behawiorystycznej pojawiło się określenie „syndrom małego psa”, nie oznaczające co prawda jakiejś klinicznej anomalii, ale opisującej typowe dla małych psów, problemowe zachowania.
Czy zatem te trudne, tak dla samego psa i dla jego otoczenia, problemowe zachowania zależą w jakimś stopniu od genetycznych uwarunkowań - pochodzenia psa lub jego rasy? Czy może bardziej wynikają z wychowania - powszechnie wiadomo, że małym psom więcej się wybacza i mniej od nich wymaga? A może ma na nie wpływ także budowa czy dolegliwości fizyczne lub zdrowotne, na które cierpią niektóre małe psy?
Podczas webinarium spróbujemy odpowiedzieć na te i inne pytania przyglądając się badaniom na temat problemowych zachowań małych psów. Omówimy specyficzne cechy budowy, fizjologii, emocjonalności i wrodzonych zachowań małych psów, nie zaniedbując także typowych problemów zdrowotnych mogących mieć wpływ na zachowanie.
Pokażemy na przykładach jak rozumieć i jak radzić sobie z problemowymi zachowaniami małych psów, jak właściwie je wychować i zapewnić im fizyczny i emocjonalny komfort, a więc jak szczęśliwie żyć z małym psem pod jednym dachem. Serdecznie zapraszam :)
Autor kursu
mgr Andrzej Kinteh-Kłosiński
Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska. Mgr psychologii i behawiorysta zwierząt towarzyszących. W latach 1989 - 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem prof Peter'a Neville'a. 2005 - dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Wykładowca Instytutu Psycholigii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji i poradników.