EMOCJE I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE PRZEWODNIKA PSA - Webinarium
EMOCJE I UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNE PRZEWODNIKA PSA W WYCHOWANIU, SZKOLENIU I CODZIENNYM ŻYCIU Z PSAMI - Andrzej Kinteh-Kłosiński
Koszt uczestnictwa: 58,00zł
Aby opłacić dostęp do nagrania kliknij TUTAJ
Po uiszczeniu opłaty - tego samego dnia, bądź kolejnego dnia roboczego otrzymacie Państwo mailem dostęp do platformy webinaryjnej COAPE.pl aktywny przez 7 dni.
W kontaktach z psami, zarówno na co dzień jak i w sytuacji uczenia ich nowych zachowań czy adaptacji do nowych warunków oprócz umiejętności szkoleniowych bardzo ważny jest kontekst relacji z czworonogiem. To jak okazujemy psu nasze emocje, w jaki sposób dajemy mu wsparcie w trudnych sytuacjach oraz umiejętność kontroli zachowania poprzez blokowanie niepożądanych zachowań i wzmacnianie właściwych, a także motywowania psa i utrzymywania jego zainteresowania ułatwia i skraca czas adaptacji do nowych warunków oraz zmniejsza niepotrzebny stres i napięcie tak psa jak i jego opiekuna. Te umiejętności przewodnika są niezbędne także w codziennych sytuacjach ułatwiając naukę zachowań niezbędnych psu do życia u boku człowieka.
Potrzeba kontaktu społecznego z człowiekiem jest niezwykle rozwinięta u psów w wyniku selekcji ewolucyjnej do tego stopnia, że śmiało można powiedzieć, że psy są zwierzętami hipersocjalnymi. Ta potrzeba jest jednocześnie silną motywacją dzięki której ludzie potrafili uczyć psy bardzo wielu zachowań bez formalnego treningu czy nagradzania smakołykami. Możliwość wykorzystania tej motywacji jest kwestią umiejętności i kompetencji społecznych przewodnika.
Kompetencji społecznych i okazywania emocji niezbędnych do nawiązywania i utrzymywania więzi z psem można się nauczyć.
Na webinarium porozmawiamy o:
- czterech wymiarach społecznych interakcji przewodnika z psem
- błędach i trudnościacg jakie opiekunowie popełniają w kontaktach z psami
- doskonaleniu kompetencji nawiązywania i utrzymywania kontaktu z psem
- doskonaleniu umiejętność motywowania i utrzymywania zainteresowania psa
- znaczeniu umiejętności reagowania emocjonalnego w trudnych dla psa sytuacjach jak spotkanie obcej osoby, innego psa, przebywanie w nowym miejscu
- umiejętności wzmacniania zachowań poprzez okazywanie własnych emocji i sygnałów społecznych w sytuacji uczenia zachowań pożądanych i zmiany niepożądanych zachowań
Webinarium przeznaczone jest dla wszystkich osób pracujących z psami (wolontariusze i pracownicy schronisk, prowadzący domy tymczasowe, petsitterzy, osoby zawodowo szkolące psy, behawioryści zwierząt, personel lecznic weterynaryjnych, groomerzy) oraz dla każdego opiekuna psa, który chce pogłębić relacje ze swoim czworonogiem i ułatwić sobie wychowanie go i naukę zachowań.
Zapraszam - Andrzej Kinteh-Kłosiński
Autor kursu
mgr Andrzej Kinteh-Kłosiński
Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska. Mgr psychologii i behawiorysta zwierząt towarzyszących. W latach 1989 - 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem prof Peter'a Neville'a. 2005 - dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Wykładowca Instytutu Psycholigii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji i poradników.