Drugi pies w domu - Webinarium
'Dopsienie' czyli praktyczne wskazówki jak wprowadzić do rodziny drugiego lub kolejnego psa
Magdalena Michałek
Webinarium
Środa 24 marca 2021 godzina 20.00 - 21.00
To webinarium skierowane jest do osób, które planują powiększenie rodziny o kolejnego psa, niedawno przyjęły pod swój dach nowego czworonoga, a także do pracowników schronisk, wolontariuszy, behawiorystów, którzy pomagają w procesie „dopsienia”.
Porozmawiamy o tym:
- Co zmienia pojawienie się kolejnego czworonoga.
- Kiedy nie brać drugiego psa.
- Jak odpowiednio dobrać drugiego psa do naszej rodziny.
- Jak przygotować siebie i swojego czworonoga na pojawienie się kolejnego psa.
- Jak odpowiednio zapoznać ze sobą psy w przypadku psa ze schroniska.
- Jak wprowadzić do domu szczeniaka.
- Jak budować więź z nowym członkiem rodziny.
- Wskazówki do rozwiązania najczęściej pojawiających się problemów pomiędzy psami.
- Wskazówki do organizowania treningu dwóch psów.
- Wskazówki do organizowania zabawy.
Coraz więcej osób decyduje się na posiadanie dwóch, trzech i większej ilości psów. Nie ma się co dziwić. Pies jest wspaniałym towarzyszem, wprowadza w nasze życie nieograniczone pokłady miłości i radości. Spędzamy z psami więcej czasu, uprawiamy wspólne sporty i naturalne jest to, że chcemy tę naszą psio-ludzką rodzinę powiększyć. „Dopsienie” wiąże się jednak z kosztami, zarówno tymi fizycznymi - pieniądze, przestrzeń, jak i emocjonalnymi - stres, budowanie więzi pomiędzy członkami rodziny. A co jeśli nasze psy się nie polubią? Czy da się to zmienić? Czy życie na dwa psy to sielanka?
![]() |
"Szczerze polecam webinarium Magdy. Jako psycholog pracowała kiedyś z trudną młodzieżą. Jako behawiorystka zwierząt jest świetna w rozwiązywaniu konfliktów, motywowaniu i wyzwalaniu dobrych emocji, tak ludzi jak i zwierząt :)" Andrzej Kinteh-Kłosiński |
Jestem psychologiem, behawiorystą COAPE oraz wolontariuszem w schronisku dla zwierząt. Mojego psa Manu adoptowałam w 2016 roku. Po dwóch wspólnych latach postanowiłam przyjąć pod swój dach kolejnego czworonoga. Długo rozważałam wszelkie opcje „dopsienia” i tak w czerwcu 2019 roku zamieszkał z nami BB - piesek rasy kooikerhondje. Teraz po roku czasu mogę stwierdzić, że moje psy się bardzo lubią, okazują sobie czułość i troskę. Pierwsze wspólne dni były jednak bardzo trudne, a kolejne tygodnie i miesiące przyniosły nam powolną pracę nad budowaniem relacji.
Magdalena Michałek
Koszt uczestnictwa: 44 zł
Po uiszczeniu opłaty otrzymacie Państwo mailem zaproszenie do zarejestrowania się na platformie webinarium, a w dniu webinarium link z dostępem do webinarroomu.
Organizator:
Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska
COAPE Polska jest instytucją szkoleniową - wpis do rejestru instytucji szkoleniowych nr 2.12/00038/2007
Zapisy i szczegółowe informacje:
Andrzej Kinteh-Kłosiński, e-mail: aklosinski@coape.pl, tel. kom. 607 427 171 - informacje merytoryczne
Agata Kocoń, e-mail: szkolenia@coape.pl, tel. kom. 792 982 882 - zapisy i sekretariat kursu
Prowadzący webinarium: Magdalena Michałek (patrz niżej)
Jak zapisać się na webinarium ?
- Klikając w link - ZAPISZ SIĘ TERAZ albo
- Wypełniając poniższy formularz zgłoszenia na webinarium lub mailowo czy telefonicznie zgłaszając chęć uczestnictwa, podając adres e-mail.
- Po mailowym potwierdzeniu przez organizatorów, zostaniecie Państwo poproszeni o opłacenie kursu za pośrednictwem przelewu on-line lub przelewu bankowego na rachunek:
COAPE Polska, ul. Królewska 65A/1, 30-081 Kraków
ING Bank Śląski S.A 50 1050 1445 1000 0092 1557 9302
dla przelewów z za granicy: BIC Swift: INGBPLPW, IBAN: PL (numer rachunku)
(Każdy z uczestników otrzymuje fakturę) - Po uiszczeniu opłaty otrzymacie Państwo mailem zaproszenie do zarejestrowania się na platformie webinarium, a w dniu webinarium link z dostępem do webinarroomu.
Formularz zgłoszenia na Drugi pies w domu - Webinarium
Autor kursu
Magdalena Michałek
dyplomowany behawiorysta zwierzęcy COAPE i magister psychologii
Kurs dyplomowy "Advanced Diploma in Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training" w Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) ukończyłam w 2018 roku uzyskując najwyższą ocenę A+. Po uzyskaniu dyplomu wstąpiłam do Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE. 1 lipca 2010 roku uzyskałam tytuł magistra broniąc pracy pt.„Czynniki różnicujące sytuacyjną ocenę stresu na przykładzie właścicieli psów”. Od 2010 roku pracuję zawodowo jako psycholog dziecięcy w nurcie poznawczo-behawioralnym. Od 2007 roku jestem wolontariuszem w Schronisku dla Zwierząt TOZ „FAUNA” w Rudzie Śląskiej. W maju 2016 roku właśnie w tym schronisku odnalazłam moją psią miłość - Manu, z którym trenujemy sztuczki. W czerwcu 2019 roku dołączył do nas BB - piesek rasy kooikerhondje. Pasjonuję się psią fotografią i pracą z psem podczas sesji zdjęciowych. Swoją działalność prowadzę pod szyldem Piesek Manu.