Behawiorysta zwierząt - zawód i pasja - Otwarte spotkanie COAPE 2024
Behawiorysta zwierząt - zawód i pasja!
Zobacz jak pracują behawioryści zwierząt, jak kształcimy behawiorystów w COAPE oraz jakie są możliwości pracy w tym zawodzie.
Nagranie otwartego spotkania na temat zawodu behawiorysty zwierząt
COAPE Polska jest pierwszą i największą instytucją kształcącą od 2008 roku polskich behawiorystów zwierząt. W ciągu tych 16 lat kwalifikacje behawiorysty zwierząt COAPE uzyskało prawie 500 osób. Ponad 200 z nich należy do Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE.
W COAPE chodzi nam zarówno o dobrą edukację i właściwe kwalifikacje przyszłych behawiorystów zwierząt jak i tworzenie społeczności absolwentów, która wspiera się nawzajem i pomaga w rozwoju karier.
Oprócz tego wyróżnia nas to, że jesteśmy praktykami - nasi polscy i brytyjscy wykładowcy na co dzień prowadzą praktyki behawioralne, ucząc się i zdobywając doświadczenie. Są wśród nich lekarze weterynarii, bo naszym zdaniem ich wiedza i działanie są w wielu przypadkach niezbędną częścią terapii zachowania.
Propagujemy sprawdzony brytyjski model kształcenia i pracy behawiorysty zwierząt w ścisłej współpracy z lekarzem weterynarii oraz wypracowany przez COAPE model MHERA - narzędzie oceny przyczyn problemowego zachowania, projektowania oraz monitorowania terapii zachowania (patrz opublikowana przez COAPE Polska książka MHERA: Nastrój jest ważny. Innowacyjne podejście do oceny emocjonalności zwierząt w terapii problemów behawioralnych.)
Podczas spotkania mówimy o:
1. Specyfice zawodu i kwalifikacjach potrzebnych behawioryście zwierząt by umiał rozpoznać przyczyny zachowania na różnych poziomach jego regulacji.
2. Kształceniu behawiorystów zwierząt w COAPE Polska.
3. Możliwościach jakie daje ten zawód i ścieżkach kariery behawiorystów w Polsce.
Autor kursu
mgr Andrzej Kinteh-Kłosiński
Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska. Mgr psychologii i behawiorysta zwierząt towarzyszących. W latach 1989 - 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem prof Peter'a Neville'a. 2005 - dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Wykładowca Instytutu Psycholigii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji i poradników.