Zawód Behawiorysta Zwierząt - Otwarte spotkanie COAPE 2023
Otwarte, bezpłatne spotkanie na temat blasków i cieni oraz możliwości pracy w zawodzie behawiorysty zwierząt
Czwartek 30 marca 2023 - godzina 18.00
Serdecznie zapraszamy na pierwsze wydarzenie z cyklu „Zawód: Behawiorysta Zwierząt”, w którym odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania dotyczące zawodu behawiorysty. Dołącz do nas już 30 MARCA o godzinie 18.00.
- Czy wiesz kim jest behawiorysta zwierząt i na czym polega jego praca?
- Kto korzysta z pomocy behawiorysty zwierząt i dlaczego behawioryści zwierząt są potrzebni?
- Jakich narzędzi używa behawiorysta zwierząt i dlaczego w tradycji anglosaskiej ten zawód określany jest jako behawiorysta, a nie na przykład zoopsycholog?
- Jak w COAPE przygotowujemy behawiorystów zwierząt do pracy w tym poszukiwanym i cenionym zawodzie?
- Jaką wiedzę i jakie kwalifikacje powinien mieć behawiorysta zwierząt, by móc skutecznie pomagać zwierzętom i ich opiekunom?
- Jakie wsparcie oferuje COAPE Polska swoim behawiorystom, absolwentom Kursu Dyplomowego COAPE?
Na te i inne pytania odpowiemy sobie wspólnie podczas spotkania online. To doskonała okazja dla osób zainteresowanych psychologią zwierząt i ich zachowaniem, aby poznać bardziej szczegółowo ten fascynujący zawód.
W trakcie wydarzenia porozmawiamy z Andrzejem Kinteh-Kłosińskim, pierwszym w Polsce behawiorystą zwierzęcym, dyrektorem COAPE Polska. Andrzej opowie nam o tym, czym zajmuje się behawiorysta zwierzęcy, jakie są jego zadania i jakie umiejętności są potrzebne, aby stać się profesjonalnym behawiorystą.
Zapraszam na pierwszy z cyklu trzech spotkań prezentujących zawód behawiorysty oraz dorobek COAPE w dziedzinie kształcernia polskich behawiorystów zwierząt. Pierwsze spotkanie to rozmowa ze mną, którą przeprowadzi moja córka. Nie - nie jest behawiorystką, ale od urodzenia była wśród psów i zajmowała się nimi w naszej hodowli samojedów. Razem szczepiliśmy nasze szczenięta, dbaliśmy o nie i zajmowaliśmy się ich wczesną socjalizacją.
Kolejne dwa spotkania to prezentacja pracy naszych behawiorystów - absolwentów Kursu Dyplomowego COAPE i członków Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE.
Andrzej Kinteh-Kłosiński
Wydarzenie na Zoom będzie miało formę interaktywną, co oznacza, że każdy uczestnik będzie miał możliwość wzięcia aktywnego udziału w dyskusji i zadawania pytań.
Jeśli jesteś zainteresowany zachowaniem zwierząt towarzyszących, to nie przegap okazji, aby poznać profesjonalistę z branży i dowiedzieć się więcej o zawodzie behawiorysty zwierząt. Dołącz do nas na Zoomie i zacznijmy razem odkrywać świat zachowań zwierząt!
Aby dowiedzieć się więcej o Kursie Dyplomowym COAPE umożliwiającym uzyskanie kwalifikacji behawiorysty zwierząt COAPE i zapisać się na kurs, kliknij - TUTAJ
Działamy w Polsce od 15 lat oferując kursy i szkolenia w dziedzinie zachowania się zwierząt towarzyszących, a przede wszystkim kształcąc behawiorystów zwierząt. Mając świadomość jak ważne jest wsparcie i zawodowy rozwój naszych absolwentów stworzyliśmy CAPBT - Stowarzyszenie Behawiorystów i Trenerów COAPE które w tym roku obchodzi swoje 10-lecie. Nasi absolwenci tworzą otwartą, mądrą i wspierającą się społeczność. Organizujemy spotkania, warsztaty, seminaria i konferencje (często z udziałem znakomitych gości - specjalistów w dziedzinie zachowania zwierząt). Nasza ostatnia konferencja miała miejsce w Krakowie w czerwcu 2022 - link to nagrań i materiałów konferencyjnych - kliknij TUTAJ.
Jesteśmy częścią COAPE International, dzięki czemu jesteśmy na bieżąco z nowymi osiągnięciami nauki i praktyki pracy ze zwierzętami towarzyszącymi.
Wśród 5 osób, które wezmą udział w spotkaniu rozlosujemy 5 voucherów umożliwiających dostęp do nagrań wybranego webinarium COAPE - lista nagrań webinariów - kliknij TUTAJ
Aby wziąć udział w spotkaniu online WYPEŁNIJ PONIŻSZY FORMULARZ. W dniu wydarzenia otrzymasz link na platformę ZOOM.
Formularz zgłoszenia na Zawód Behawiorysta Zwierząt - Otwarte spotkanie COAPE 2023
Autor kursu
Andrzej Kinteh-Kłosiński
Mgr psychologii, absolwent KUL, dyplom 1988. W latach 1989 - 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem prof Peter'a Neville'a. 2005 - dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Wykładowca Instytutu Psycholigii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie.Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji i poradników.