Covidowe Szczeniaki - Webinarium
Jak wychować psa w czasie ograniczeń pandemicznych i jak zapobiegać rozwojowi problemowych zachowań - Andrzej Kinteh-Kłosiński
Nagranie webinarium
Koszt uczestnictwa: 39,00zł
Aby opłacić dostęp do nagrania kliknij TUTAJ
Po uiszczeniu opłaty - tego samego dnia, bądź kolejnego dnia roboczego otrzymacie Państwo mailem dostęp do platformy webinaryjnej COAPE.pl aktywny przez 7 dni.
Wychowanie szczeniaka na zrównoważonego i posłusznego psa jest dla jego opiekunów sporym wyzwaniem. Na ten temat napisano setki, jeśli nie tysiące publikacji - książek, artykułów i internetowych porad.
Od niedawna żyjemy w czasie sporych ograniczeń skutkujących zmianą dotychczasowego stylu życia i pracy. Jest to także czas zamieszania i niepewności, który ma wpływ na zwierzęta z którymi żyjemy.
Z jednej strony pozostając niemal stale w domach mamy więcej czasu dla naszych pupili, z drugiej nasze relacje z nimi (podobnie jak relacje między ludźmi, którzy mieszkają razem) rodzą napięcia, zamieszanie i emocjonalne trudności.
Także ograniczenie przebywania w różnych miejscach poza domem, a więc mniejsza ilość i jakość doświadczeń jest swego rodzaju zagrożeniem dla dobrego rozwoju szczeniaka.
To wszystko przyczynia się do rozwoju niepożądanych zachowań, z którymi my, behawioryści COAPE mamy od jakiegoś czasu do czynienia podczas konsultacji i pracy ze szczeniętami i młodymi psami.
Warto zatem wiedzieć jak zapobiegać negatywnym skutkom izolacji, napięć i niedostatku doświadczeń.
Podczas webinarium porozmawiamy o:
- Rozwoju emocjonalnym i zachowaniu szczeniąt.
- Czynnikach, które wpływają na emocje i zachowanie w czasie ograniczeń pandemicznych.
- Negatywnych skutkach tych ograniczeń dla emocji i zachowania szczeniąt oraz młodych psów.
- Sposobach zapobiegania rozwojowi niepożądanych zachowań (m.in problemy separacyjne, problemy wynikające z nadpobudliwości, agresywność, niszczenie przedmiotów, załatwianie potrzeb fizjologicznych w domu).
Autor kursu
mgr Andrzej Kinteh-Kłosiński
Dyrektor Centre of Applied Pet Ethology (COAPE) Polska. Mgr psychologii i behawiorysta zwierząt towarzyszących. W latach 1989 - 1993 pracował jako psychoterapeuta w Ośrodku Leczenia Nerwic w Krakowie. W latach 1993-95 studia podyplomowe w zakresie zarządzania w Szkole Zdrowia Publicznego CM UJ. 2004-2005 podyplomowe studia w Centre of Applied Pet Ethology w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem prof Peter'a Neville'a. 2005 - dyplom Practical Aspects of Companion Animal Behaviour and Training (COAPE) akredytowany przez National Open College Network of the United Kingdom. Członek COAPE Association of Pet Behaviourists and Trainers, członek Polskiego Towarzystwa Etologicznego. Wykładowca Instytutu Psycholigii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie i Wydziału Nauk o Zwierzętach SGGW w Warszawie. Pomysłodawca i twórca Serwisu Opieki Nad Zwierzętami PETSITTER.pl, autor licznych publikacji i poradników.